4 راز عجیب درمورد سگ ها و گربه ها که نمیدانستید!!

زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
214

1. گربه ها مزه شیرین را درک نمی کنند.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی باشید که دارای یک گربه خانگی باشید ، احتمالا متوجه شده اید که گربه شما در هنگام خورد مزه شیرن عکس العملی از خود نشان نمی دهد.

مطالعات اخیر روی سلول های چشایی گربه صابت کرده است که ، گربه ها نمی توانند مزه شیرین را درک کنند. این می تواند دلیل آن را روشن کند که چرا گربه ها علاقه ای به غذا های خوشمزه ندارند. البته گربه ها از شیرینی های طبیعی مثل ( ساکارز و گلوکوز ) استقبال می کنند.

 

2. سگ ها و گربه توانایی دیدن رنگ ها را دارند.

در بین مردم یک فکر اشتباه در مورد سیاه و سفید دیدن سگ و گربه وجود دارد ، این حرف بسیار اشتباه است. گرچه سگ ها و گربه ها همانند انسان ها نمی توانند رنگ های اشیا را ببینند.

البته دانشمندان بر این باورند که سگ ها و گربه ها ، طیف های رنگی آبی ، سبز ، زرد ، خاکستری و سبز متمایل به زرد را می بینند. آن ها اشیاء و حیوانات اطراف خود را با توجه به کنتراست رنگ ها و حرکت آنها درک می کنند.

 

3. گربه ها سعی می کنند که مثل بچه ها گریه کنند.

گربه ها حیوانات زرنگی هستند ، آنها با استفاده از حالت غریزه ای که دارند ، می دانند که انسان ها به صدای بچه حساس است ، به خاطر همین اغلب سعی می کنند که نیازهای خود را شبیه صدای بچه بیان کنند.

طبق تحقیقات صورت گرفته فهمیده شده است که فراکانس صدای گربه ها بسیار شبیه به فرکانس صدای بچه انسان است.


 

4. سگ ها حیوانات بسیار باهوشی هستند.

طی تحقیقات مرکز pup که صورت گرفته است ، اعلام کردند که سگ ها توانایی یاد گیری و فهمیدن  ۲۵۰ کلمه و حالت بدن را دارند. سگ ها می توانند که نقش بازی کنند و خود را به دوستان و صاحب خود ، مریض نشان دهند. هوش و استعداد سگ ها اغلب از دو سالگی شروع می شود.

 ​

دکتر وحید شمس نصرتی
یک شنبه، 20 تیر 1400


مطالب مشابه

همه چیز در مورد حیوانات خانگی

مشاهده

دیدگاه شما

متن نظر شما(اجباری)*